"הרופאה אמרה: לעובר אין דופק. התחלתי לצרוח"

"הרופאה אמרה: לעובר אין דופק. התחלתי לצרוח"

חודש אוקטובר הוא חודש המודעות ללידות שקטות ואובדן הריון רכים. סיפורה של אישה אחת, שבעילום שם כותבת על חווית האובדן שלה ומבקשת לחזק ולעודד נשים שהיו במקום הזה

לפני שנה, באוקטובר האחרון גם אני הייתי שם. ב- 28.10.2019 ילדתי את המלאך הראשון שלי, הרבה לפני הזמן וללא רוח חיים.
השמחה שלי ושל בעלי התמזגה בדמעות מרוב אושר כשנודע לנו שאני בהריון. מהרגע הראשון התחלנו לנסות לנחש מה יהיה המין של התינוק, בת או בן. איזה בגדים נקנה לו, ואיך נעצב את חדר התינוק… מחשבות רגילות ומרגשות של הריון ראשון.
בזמן ההריון בעלי הקפיד לדאוג לבריאות שלי, עזר לי בעבודות הבית כדי שלא אתעייף. הוא אמר לי: "אני שומר עליך, את תשמרי על התינוק וכולנו נשמור אחד על השני". עברו 3 חודשים של הריון תקין, כל הבדיקות לאורך התקופה הזאת היו טובות. במהלך החודש הרביעי משהו היה נראה לי לא בסדר.
עלה לי החום, כך גם לחץ הדם, והמים התחילו לרדת. הבנתי שמשהו לא תקין קורה והתקשרתי מהר לבעלי. הלכנו למרפאה הקרובה כדי לבצע בדיקות שיבררו את העניין. היה חשוב לי קודם כל שלום התינוק, יותר משלומי שלי. רציתי לדעת שהכל בסדר, אבל הבשורה היתה אחרת.
 בתום הבדיקות הרופאה שבדקה אותי קבעה שלעובר אין דופק. היא הסבירה שדברים כאלה קורים להרבה נשים, והפנתה אותנו לבית החולים לבצע את ההפלה של העובר המת. התחלתי לבכות ולצרוח. בעלי נכנס להלם ולא האמין למה שהוא שומע, הרי כל הבדיקות שעברנו עד עכשיו היו תקינות! הוא אמר שהוא רוצה לבדוק שוב. הלכנו למרפאה אחרת, ביצענו את הבדיקות פעם נוספת ושוב שמענו שוב את אותן המילים.
לאורך ההריון, השתדלתי להתחזק למען התינוק שבתוכי. רציתי שיבוא לחיים האלה חזק, אבל הוא הפך למלאך בשמיים עוד כעובר קטן, תינוק קטן. נסענו לבית החולים בצער רב וכאב גדול.  הליך ההפלה כלל ניתוח קצר להוצאת העובר, ולמרות שארך שעתיים בלבד, אני הרגשתי כמו נצח, וחשבתי כל הזמן: נולד מלאך בשמיים. מלאך בודד בשמיים שלא הספקנו להכיר ולחבק. מלאך בשמיים שתמיד נזכור אותו, ואת כל הרגעים איתו, והוא יישאר נוכח בחיינו כל הזמן.
התקופה הקשה שעברה עלינו לימדה אותנו לצמוח מכל מה שעובר עלינו ולהאמין שהתקופה הבאה אחריה טובה יותר ויפה יותר ושהעניינים הללו נמצאים בידי אלוהים. מקרים כאלה מלמדים אותנו להגן על מי שאנחנו אוהבים. על ההורים, המשפחה והחברים. לתת להם לחוות אותנו עם כל התכונות הטובות שיש לנו, לא לפגוע באף אחד ולעמוד לצד מי שצריך במצב קשים.
אובדן הריון זו מהחוויות הקשות בחיים ויכול לקרות לכל אישה. צריך לעודד ולחזק נשים שעוברות את הדבר הקשה הזה, לזכור תמיד להגן על האנשים שאתם אוהבים, ולהאמין שמה שיקרה בהמשך החיים יהיה רק לטובה.